Zamek KSIĘŻA GÓRA

Karpacz, ośrodek szkoleniowo - wypoczynkowy

Księża Góra to  wyjątkowy miejsce z duszą. Ponad 600-letnia historia Księżej  Góry i ponad 120-letnie dzieje naszego kompleksu wypoczynkowego pełne są  sekretów, fascynujących tajemnic i magicznych opowieści.

 Dawniej nasz obiekt był świadkiem wielu ważnych spotkań wielkich  przywódców, znanych polityków i głów państw organizowanych w intymnej  atmosferze wytwornej dyplomacji.

Wybudowana niemal sto lat temu willa  należała do niemieckich baronów – Kurt'a i Agnes Pergler von Perglas.  Gospodarze przyjmowali największych przedstawicieli niemieckiej  polityki, którzy z dala od tłumów chcieli odpocząć wśród górskiej ciszy.  

 Po wybuchu II wojny światowej Księża Góra wraz z ziemią, w której  obrębie znajdowały się dwa szyby kopalni srebra został osobistą  rezydencją Hermanna Goeringa, Marszałka III Rzeszy.

 O tym, że w willi na Księżej Górze gościli wszyscy najważniejsi  niemieccy przywódcy z Adolfem Hitlerem na czele, plotkowali wszyscy, ale  kawalkady luksusowych aut przejeżdżały do „Zameczku" pod osłoną nocy, z  silną eskortą. Jakie decyzje zapadały w zaciszu "Zameczka”? Tego  zapewne nie dowiemy się nigdy, chyba że gdzieś są ukryte dokumenty,  mówiące o tamtych tajemniczych spotkaniach.

 Marszałek III Rzeszy był koneserem sztuki. W jego rękach znalazły się  dzieła o bezcennej wartości, zrabowane w całej Europie. Do dzisiaj ten  skarb nie został odnaleziony.

 Dzisiaj szeroko otwieramy swoje podwoje przed każdym gościem, który  zaszczyci nas swoimi odwiedzinami, zachowując dbałość o każdy szczegół  Waszego pobytu.

Łączymy tradycje i doświadczenie  hotelarskie z nowoczesną bazą wypoczynkową, która ma służyć Państwa  komfortowi i wygodzie. Zapraszamy na Święta, Walentynki, ferie czy  wczasy.

Zapraszamy przez cały rok!!!

Wyposażenie obiektu

 • Akceptacja kart płatniczych
 • Basen
 • Grill
 • Internet Wi-Fi
 • Lobby Bar
 • Masaż
 • Ognisko
 • Parking
 • Parking dozorowany
 • Przechow. sprzętu narciarskiego
 • Restauracja
 • Sala konferencyjna
 • Sauna
 • Spa
 • Winda
 • Wyżywienie na miejscu

Wyposażenie pokoi

 • Część pokoi z balkonami
 • Internet
 • Sejf
 • TV-Sat
 • Telewizor
 • Łazienka

Do Państwa dyspozycji oddajemy 4 pokoje  dwuosobowe oraz czteropokojowe Studio w Dworku Bukowym, przytulny pokój  dwuosobowy w Zamku oraz przepiękny Apartament Ministerialny w Zamku.

Dworek Bukowy:

Dworek Bukowy położony ledwie kilka  kroków od głównego budynku, składa się z czterech pokoi dwuosobowych, z  których każdy ma niezależne wejście z dziedzińca oraz studia. W Studiu  znajdują się cztery położone obok siebie apartamenty ze wspólnym  przestronnym salonikiem z wygodną sofą zachęcającą do odpoczynku.  Salonik wejściowy dzieli studio na część A i część B. W każdej z części  studia znajdują się po 2 apartamenty wyposażone w telewizor oraz po  jednej łazience. Studio to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub  grupki znajomych. Apartamenty te przeznaczone są dla 8 osób, jednak  każdy z tych pokoi jest na tyle duży i przestronny, iż istnieje  możliwość zrobienia w nim dostawek dla dodatkowych osób. Apartamenty w  części A lub B nadają się również dla dwóch osób, które chciałyby mieć  swój własny, osobny pokój i jednocześnie są skłonne korzystać ze  wspólnej łazienki ze współlokatorem. Jest to alternatywa cenowo  korzystniejsza, niż wynajęcie dwóch pokoi jednoosobowych. Studio posiada  osobne wejście z dziedzińca hotelu gwarantujące Gościom całkowitą  samodzielność i niezależność. 

Apartamenty Zamkowe

W Zamku do dyspozycji naszych gości mamy  Apartament Ministerialny oraz przytulny pokój dwuosobowy na poddaszu.  Apartament Ministerialny składa się z dwóch bardzo przestronnych pokoi  wyposażonych eleganckimi meblami wykonanymi z drewna oraz podłogą  wyłożoną dywanami. Apartament ten dysponuje dużą łazienką. Okna każdego z  pokoi, jak również i łazienki wychodzą na przepiękny las bukowy. Goście  oprócz kojącego wzrok zza okna pokojów i łazienki widoku na leśną  zieleń mają także do dyspozycji balkon z piękną drewnianą balustradą  romantycznie porośniętą dzikim bluszczem. Piękny widok roztaczający się z  okien Apartamentu Ministerialnego sprawi, że pobyt w naszym hotelu  dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Apartament ten jest  przystosowany dla rodzin z dziećmi. Chętnie jednak jest wynajmowany  również jako apartament dla dwóch osób. Natomiast pokój dwuosobowy w  Zamku jest przytulnym pokojem na poddaszu z łazienką wyposażoną w wannę. 

Każdy z pokoi dysponuje dostępem do  kanałów telewizji satelitarnej oraz Wi-Fi. W cenę noclegu wliczone jest  śniadanie oraz możliwość korzystania z jaccuzi i suchej sauny, jak  również zamykany bezpłatny parking. Naszym Gościom proponujemy również  możliwość wykupienia smacznych trzydaniowych obiadokolacji w cenie 45,-  zł. za osobę. Państwa czworonożni przyjaciele są w naszym hotelu także  mile widziani.

Hotel zastrzega sobie prawo do zmian cen. 

Rodzaj pokoju
Cena  PLN  (BRUTTO) 
Pokój dwuosobowy Standard
195,- zł.
Pokój jednoosobowy Standard
269,- zł.
Pokój dwuosobowy de Luxe
350,- zł.
Pokój jednoosobowy de Luxe
329,- zł.
Pokój Familijny dla 2 os.
529,- zł.
Apartament dla 2 os.
599,- zł.
Dzieci do 4 lat(bez osobnego spania i wyżywienia)
 bezpłatnie  
Dzieci od 4 do 12 lat
od 80 zł
Łóżeczko dla dziecka
45,- zł.
Dostawka
100,- zł.
Opłata za zwierzaka
35,- zł.
Obiadokolacja
45,- zł.Zamek KSIĘŻA GÓRA Karpacz

Witamy w Księżej Górze, miejscu z duszą i bogata historią. Zamek KSIĘŻA GÓRA położony jest w Karpaczu przy ulicy 2. Region: - Karkonosze. Podczas pobytu w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym warto zwiedzić atrakcje ul. i okolicy.

Nasi partnerzy