Notice: Trying to get property of non-object in /home/aa11935/portale/core/src/NfPortal/Data/Faq/Repository.php on line 155
Deptak

Deptak

Życie miasta tętni także na Deptaku, który ciągnie się po obu brzegach przepływającej przez Polanicę-Zdrój, Bystrzycy Dusznickiej stanowiącej lewy dopływ Nysy Kłodzkiej. W 1998 r., w wyniku powodzi Deptak został przez rzekę zniszczony. Po remoncie odzyskał jednak swoje dawne oblicze, niektórzy sądzą nawet, że stało się ono jeszcze ładniejsze.

Otulają go kramy z pamiątkami oraz liczne puby i kawiarnie z ogródkami nadające jego przestrzeni wyjątkowo kameralny i przytulny charakter. Latem unosi się tu zapach kawy, smakowitych wypieków, pożywnych dań dla zgłodniałych wędrowców.

Właściwie przez cały rok panuje tu gwar, w którym rozbrzmiewa czasem bicie dzwonów górującego nad Deptakiem kościoła Wniebowzięcia NMP zbudowanego w 1910 r., w stylu neobarokowym i secesyjnym. W pobliżu świątyni piętrzy się najstarszy budynek w mieście czyli wzniesiony przez jezuitów w latach 1706-08 dwór, w jakim dzisiaj mieści się Zakład Wychowawczy dla Dzieci.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy