5 propozycji na ciepły zagraniczny urlop jesienią

Jesień to czas spadających liści, kubków z gorącą herbatą oraz ciepłych swetrów. A gdyby tak na chwilę zapomnieć o chłodniejszej aurze i zamiast tego skorzystać z kąpieli w morzu, a także wypoczynku na słonecznej plaży? To możliwe! Wystarczy spakować walizki, wykupić ubezpieczenie na wyjazd i wybrać jeden z polecanych przez nas kierunków na ciepły urlop jesienią!


  1.  Egipt – raj w cieniu piramid

Egipt to doskonałe miejsce na spędzenie jesiennego urlopu. Dzięki swojemu położeniu nad Morzem Śródziemnym i Czerwonym, oferuje wiele możliwości relaksu. Możesz nurkować w krystalicznie czystej wodzie, odkrywając fascynujący podwodny świat. Ponadto, warto odwiedzić starożytne zabytki Egiptu, takie jak piramidy w Gizie czy świątynie w Luksorze. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek i uprawianie wspomnianych sportów wodnych, zadbaj o to, aby Twoje ubezpieczenie na wyjazd (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) obejmowało również sporty wysokiego ryzyka. Takie rozwiązanie zabezpieczy Cię finansowo w razie niespodziewanych problemów.

  1.  Wyspy Kanaryjskie – wieczne lato w Hiszpanii

Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj dla miłośników słońca. Choć to część Hiszpanii, mają one własny, subtropikalny klimat. Wybierając się na Gran Canarię, Teneryfę lub Lanzarote, możesz cieszyć się pięknymi plażami, wulkanicznymi krajobrazami i urokliwymi miasteczkami. Jesień na Kanarach to okres, w którym temperatury wciąż są przyjemnie wysokie, a tłumy turystów zdecydowanie mniejsze niż latem.

  1.  Malta – skarbiec śródziemnomorskich wrażeń

Malta to małe, ale fascynujące państwo na Morzu Śródziemnym. Jesień to doskonały czas na odkrywanie tej wyspy ze swoim bogatym dziedzictwem historycznym. Valletta, stolica Malty, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malta oferuje także urocze plaże, malownicze porty i wyśmienitą kuchnię.

  1.  Madera – kwintesencja rajskiego urlopu

Madera, znana jako „Wyspa Wiecznej Wiosny”, to miejsce, gdzie przyjemna aura panuje cały rok. Jest idealną destynacją na urlop przede wszystkim dla osób aktywnych. Podczas trekkingu możesz odkrywać zapierające dech w piersiach widoki, piękne ogrody i smaczne winnice. Nie zabraknie również okazji do kąpieli czy opalania! Wybierając się na Maderę, warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie na wyjazd, by nie martwić się w razie jakichkolwiek kontuzji czy niespodziewanych zdarzeń.

  1.  Bali – wypoczynek w egzotycznym klimacie

Na koniec Bali, czyli raj na ziemi, który zachwyca swoją przyrodą, kulturą i pięknymi plażami. Jesień to doskonały czas na odwiedzenie tej magicznej wyspy, ponieważ unikniesz tłumów turystów, a ceny będą bardziej przystępne. Możesz zrelaksować się na białym piasku, nurkować w krystalicznie czystych wodach, zwiedzać świątynie i smakować wyśmienite dania kuchni indonezyjskiej.

Dodano: 2023-10-25 10:38:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz