Apartamenty Zakopane - coś dla miłośników gór

Apartamenty Zakopane - coś dla miłośników gór

Wyjazd do stolicy polskich gór, to zwykle czas odpoczynku. Dobrze zaplanowany czas umożliwi odkrycie piękna tego miejsca. Po całodziennych wojażach ukojenie i odpoczynek możemy znaleźć w komfortowej kwaterze.

Zakopane to magiczne miejsce, które dostarcza wrażeń przez cały rok. Latem chętnie delektujemy się otaczającą przyrodą na wielu szlakach. Zimą z przyjemnością oddajemy się szosowaniu na stokach. Dla dzieci, to szansa na zabawę na śniegu, ulepienie bałwana czy jazdę na sankach. To także sposób na poznanie bogatej lokalnej kultury i tradycji. Tą z kolei dostrzec można na każdym kroku. Klimatowe sklepiki z pamiątkami, rodzimi producenci aromatycznych oscypków czy lokalni muzycy uświetnią każdy pobyt. Atrakcji jest znacznie więcej, a samo miejsce pozwala na odcięcie się od świata. Po długim dniu na szlaku lub stoku przyjemnie jest odpocząć w komfortowym apartamencie. Jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Aktywności, które lubimy

Wielu z nas uwielbia piesze wędrówki samotnie, w gronie przyjaciół czy z pupilem. Szlaki zwykle tętnią życiem zwłaszcza w cieplejszych okresach, kiedy śnieg z niższych partii spłynie już do rzek i jezior. Czas ten pozwala na poznanie lokalnej fauny i flory, która jest pod ścisłą ochroną. Warto skorzystać z mapy lub usług przewodnika. Mapa wskaże warte odwiedzin miejsca jak największy wodospad w Polsce - Siklawa, a pilot opowie interesujące historie o każdym miejscu. Dzięki temu wyjazd będzie bardziej atrakcyjny, a przy okazji kolejnego wypadu w góry, to my możemy zaskoczyć kompanów jakąś ciekawostką.

Sezon zimowy, to czas śnieżnych szaleństw. Narty, snowboard, sanki, kuligi i skoki narciarskie. Wszystkie atrakcje przyprawiają o zawrót głowy, a zastrzyk pozytywnych emocji dodaje nam werwy na cały dzień. Oczywiście nie można zapomnieć o pasjonatach, którzy zimą przemierzają górskie szlaki. Często do takich wypadów potrzebne jest odpowiednie wyposażenie i wiedza, które w komplecie pozwolą nam cało wrócić z  wyprawy. Z kolei śnieg na ulicach Zakopanego nadaje mu niepowtarzalnego klimatu zachęcając do spacerów. Nie lada przygodą jest nocny przejazd kuligiem z pochodniami. To wspaniałe przeżycie, które na długo zostaje w pamięci. 

Noclegi, które lubimy

Górski klimat sprzyja odpoczynkowi, ale także przemyśleniom. W jednym i drugim przypadku, to potwierdzenie, że faktycznie wypoczywamy. Podobnie jak z aktywnością - każdy ma swoją ulubioną, tak i z noclegiem, wszyscy mamy swoje preferencje. Dla kogoś ważna będzie bliskość natury i skupi się na poszukiwaniu kwater pod miastem. Takie miejsce będzie dobre dla wszystkich, którzy chcą mieć łatwy dostęp do stoków i szlaków. 

Jeżeli przyjeżdżamy z maluchami lub osobami starszymi, to lepszym wyborem będzie centrum. Jest tutaj sporo miejsc, które można zobaczyć i miło spędzić czas np. w Aquaparku. Stąd odjeżdżają również busy, które podwożą na szlak do Morskiego Oka lub innych lokalizacji. Jeżeli przyjeżdżamy do Zakopanego, aby napawać się klimatem tego miejsca, bardziej niż spędzać czas w górach, to zdecydowanie lepiej wybrać lokalizację w pobliżu lub bezpośrednio na Krupówkach. Apartamenty Zakopane oferują szeroki wybór kwater i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pełne zestawienie znajduje się na https://apartamentyzakopane.pl/.

Dodano: 2020-01-14 09:47:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz