Gdzie wyjechać na majówkę z dzieckiem?

Jesteście na etapie planowania majówki? Nie wiecie, gdzie wyjechać z pociechami? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów, które koniecznie powinniście wziąć pod uwagę!

Majówka z dziećmi w Gdańsku

Jeśli stawiamy na odpoczynek w kraju, to na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę Bałtyk, zwłaszcza Gdańsk, ponieważ to wyjątkowe miasto, w których nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - więcej na ten temat na https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-weekend-majowy/. Już samo zobaczenie morza gwarantuje fantastyczne przeżycie, podobnie jak spacery po plaży, czy budowanie zamków z piasku. Jednak nie sposób pominąć również zoo w Gdańsku, ponieważ znajduje się tutaj wiele różnych zwierząt.

 

Teren do tego jest tak rozbudowany,  zobaczenia wszystkich ekspozycji ze zwierzętami zajmie sporo czasu. Na terenie zoo czekają także punkty gastronomiczne, czy miejsca, w których można się zatrzymać i odpocząć. Atrakcji nie zabraknie także w innych dzielnicach miasta, w tym na przykład w samym centrum i jedną z ciekawszych może okazać się Koło Widokowe Amber Sky. Sama przejażdżka wielkim diabelskim młynem zapewnia dużo dobrej zabawy, a co dopiero, gdy będzie można z niego podziwiać Trakt Królewski, całe Główne Miasto w Gdańsku, czy nawet bursztynowy stadion.

 

Decydując się na majówkę w Gdańsku, powinniśmy także pomyśleć o odwiedzeniu sąsiednich miast, które razem tworzą Trójmiasto. Mowa tutaj oczywiście o Sopocie i Gdyni. Sopot kojarzy nam się głównie z popularnym molo, które pokochały nie tylko dorośli, ale i dzieci. Jednak do dyspozycji pozostaje też latarnia morska, czy Krzywy Domek i wiele urokliwych knajpek, które zaserwują pyszną rybkę, czy ulubiony deser malucha.

 

W Gdyni z kolei warto zajrzeć do portu, ponieważ czekają tam najpopularniejsze statki, czy wiele innych atrakcji dla maluchów. Jedną z ciekawszych może okazać się Akwarium Gdyńskie, czyli ogród zoologiczny, który prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym.

 

Majówka z dziećmi w Zakopanem

Ciekawą propozycją na odpoczynek w kraju może okazać się Zakopanem. Choć ta miejscowość nie zachwyca pod względem wielkości, to widać, że każdego roku przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ panuje tutaj wyjątkowy klimat, a od Górali bije takie ciepło, że jak się raz tutaj przyjedzie, to wraca się tak często, jak jest to możliwe.

 

Zakopanem jest rajem dla tych osób, które uwielbiają piesze wycieczki i przyrodę, więc jeśli nasze dzieci również nie mają nic przeciwko większej dawce aktywności, to warto pomyśleć o rezerwacji noclegu. Poza tym to właśnie w Zakopanem czeka wiele innych atrakcji, które mogą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających maluchów.

 

Mini Club w Galerii Krupówki, Park Harnasia, czy Be Happy Museum to tylko kilka przykładów atrakcji, o których warto pamiętać. Trzeba jednak wspomnieć, że w czasie majówki Zakopanem jest dość oblegane, więc jeśli ktoś myśli o spędzeniu długiego weekendu z dziećmi, to powinien jak najszybciej sprawdzić noclegi, ponieważ one rozchodzą się w zawrotnym tempie. 

Majówka z dziećmi w Hiszpanii

Oczywiście nikt nie powiedział, że wybierając dla siebie kierunek na majówkę, musimy brać pod uwagę tylko Polskę. Równie dobrze możemy zainteresować się wyjazdem za granicę i Hiszpania tutaj na pewno będzie dobrym wyborem. Loty do Hiszpanii są stosunkowo tanie i bardzo szybkie, więc dziecko nawet nie zdąży się obejrzeć, a już będzie w innym kraju. Warto jednak pamiętać, że w maju w Hiszpanii temperatury będą znacznie wyższe niż w Polsce, więc to dobry wybór tylko dla dzieci, które dobrze znoszą upały.

 

Jeśli chodzi o atrakcje, to na pewno nie będą miały powodów do narzekań, ponieważ wystarczy postawić na dobry hotel, a już tam będzie czekał basen, plac zabaw, czy inne sposoby na spędzenie wolnego czasu. Do swojej dyspozycji mamy także liczne plaże, które pozwalają na chwilę odpoczynku, wspólne spacery, czy nawet na budowanie zamków. 

Majówka z dziećmi w Austrii

Jednak na tym nie kończą się nasze możliwości, ponieważ planując majówkę z dziećmi, warto też wziąć pod uwagę Austrię. Choć warunki pogodowe tutaj są bardzo zbliżone do Polski, to tylko nieliczni wiedzą, że na lodowcach w Alpach zima w maju trwa w najlepsze. Hintertux to ośrodek, który jest czynny w Austrii przez cały rok, więc na pewno tutaj warto zarezerwować swój pobyt z dziećmi. Jeśli chodzi o same atrakcje, to do dyspozycji narciarzy pozostaje trasa o łącznej długości 22 km.

 

Kolejki na stokach nie są długie, ponieważ w tym kurorcie działa aż dziewięć kolejek linowych. Dlatego jeśli nadal mało nam szusowania lub nie zdążyliśmy wybrać się na narty w polskich górach, to majówka zachęca do tego, by wszystko nadrobić. Jednak pamiętajmy, że przed wyjazdem powinniśmy też pomyśleć o wykupieniu stosownej polisy dla siebie, jak również dla swoich pociech, bo choć nikt z nas nie wyjeżdża z myślą o problemach, to na stoku nietrudno o wypadek i im większy zakres ochrony będziemy mieli, tym lepiej.

Dodano: 2023-04-26 10:26:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz