Najlepsze miejscowości na Riwierze Makarskiej – wakacje w Chorwacji

  • Wakacje
  • Blog
  • Najlepsze miejscowości na Riwierze Makarskiej – wakacje w Chorwacji

Chorwacja to jeden z najczęściej wybieranych krajów na spędzenie wakacji przez Europejczyków. Jest bardzo różnorodna i wyróżnia ją wyjątkowo przejrzysty Adriatyk i doskonała, w wysokim sezonie, wręcz bezdeszczowa pogoda. Chociaż całe wybrzeże ma swój wspaniały klimat, to jest miejsce, które jest szczególnie uwielbiane przez turystów – Riwiera Makarska. W tym artykule opowiemy o niej więcej oraz przedstawimy jej najlepsze miejscowości. 

Jeśli planujesz spędzić tam wakacje, koniecznie przeczytaj ten artykuł i odwiedź stronę internetową tutaj, aby sprawdzić najlepsze noclegi.

Riwiera Makarska – śródziemnomorski raj u podnóża masywu górskiego Biokovo

Riwiera Makarska leży w regionie Dalmacja i rozciąga się na długości prawie 60 kilometrów. Składa się z kilku kurortów turystycznych i paru mniejszych miejscowości. Można spokojnie nazwać ją rajem dla turystów. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzebujemy, od ogromnej bazy noclegowej, składającej się z apartamentów, hoteli, will z basenem i kempingów, po urokliwe plaże, pyszne jedzenie i masę atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych. Musimy pamiętać też o niesamowitych widokach, które tam na nas czekają. Nad całą riwierą rozciąga się ogromny, skalny masyw górski, który wygląda fenomenalnie w połączeniu z lazurowym Adriatykiem. Z jeden strony jest to piękne, miejsce, w którym możemy podziwiać piękno natury i plażować na dzikich plażach, a z drugiej ogromny turystyczny, zatłoczony kompleks kurortów, w którym znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do spędzenia wymarzonego urlopu.

Najlepsze miejscowości na Riwierze Makarskiej

Na riwierze znajduje się kilkanaście miejscowości, które różnią się między sobą ilością mieszkańców, zapleczem turystycznym i atrakcjami. Znajdziemy tu malutkie miasteczka idealne na spokojny wypoczynek, ale i ogromne kurorty, w których życie tętni cały dzień i całą noc.

Makarska

Największa miejscowość i tym samym największy kurort turystyczny. To właśnie tutaj znajdziemy ogromne hotele, deptak, z masą restauracji, barów i kawiarni. Mimo swojego turystycznego charakteru nie znajdziemy tu typowych miejskich plaż. Makarska wyróżnia się malowniczymi, dziko wyglądającymi plażami, które porośnięte wokół są drzewami sosnowymi. W sezonie mimo wszystko bywają zatłoczone. Miejscowość ta idealnie nada się dla osób nastawionych na zabawę i wiele atrakcji.

Brela

Przepiękna miejscowość, która daje początek całej riwierze. Jest to miejsce nieco bardziej spokojne, ale mimo to bardzo dobrze przygotowane pod turystów. Jej charakterystycznym punktem jest znana na całym świecie plaża Punta Rata, która przez Forbes została uznana za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata. Miejsce to spodoba się osobom, które cenią sobie otoczenie przyrody i piękne plaże.

Tućepi

Słynie z najdłuższej na riwierze, ponad 3-kilometrowej żwirowej plaży. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzebujemy, aby spędzić świetne wakacje. Przy plaży nie brakuje atrakcji, jak jazda na jet ski, dmuchane zamki na wodzie, czy wycieczki łódką. Wiele osób określa Tućepi, jako małą Makarską, ponieważ miejscowości mają podobne ułożenie.

Krvavica

Ta maleńka miejscowość jest idealnym miejscem dla osób, które nie lubią tłumów, ogromnych kurortów i masy atrakcji. Wieś tę zamieszkuje trochę ponad 300 mieszkańców, więc jest bardzo kameralna. Nie będzie jednak problemu ze znalezieniem tam noclegu, ponieważ powstaje tam wiele apartamentów dla turystów.

 


Dodano: 2022-12-07 09:06:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz