Największe zalety obiektów noclegowych - cz. 3

Prezentujemy kolejną, trzecią już część naszego mini-przewodnika po różnego typu i rodzaju ośrodkach turystyczno wypoczynkowych. Łóżko bądź nieco inne miejsce do spania to tylko jedna z wielu różnych rzeczy, jakich mogą oczekiwać turyści - oraz tzw. klienci biznesowi - poszukujący noclegów. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej i przedstawiliśmy następujące kategorie obiektów:

1. Apartamenty - dla tych, którzy potrzebują mieć tylko dla siebie dużo, a nawet bardzo dużo miejsca. Czy to w ramach hotelu bądź pensjonatu, czy to całą sporą willę. Generalnie wyróżnikiem apartamentów jest to, że cały szereg pomieszczeń - sypialnia, łazienka, aneks kuchenny, ładnie i bogato urządzony salon etc. - pozostaje w wyłącznej dyspozycji jednego gościa / jednej grupy. Po prostu: własne mieszkanie, do tego niejako z zasady o wysokim standardzie. Apartament to doskonały wybór dla wszystkich, którzy dysponują większym niż przeciętna polska rodzina budżetem i chcą swobodnie korzystać ze wszystkich możliwych wygód, jakie oferuje konkretny obiekt noclegowy w wybranej uprzednio lokalizacji.

2. Ośrodki konferencyjne - propozycja dla firm, branżowych stowarzyszeń i podobnie zorganizowanych grup, którym mocno zależy na połączeniu przyjemnego, integracyjnego wypoczynku z pożytecznym szkoleniem. Ośrodek konferencyjny musi zapewniać nie tylko odpowiednie warunki noclegowo-relaksacyjne, ale też kompletne zaplecze to prowadzenia rozmaitych prezentacji, wykładów, paneli dyskusyjnych, prelekcji i innych wydarzeń, mających na celu zdobycie nowych, wymiernie przydatnych umiejętności przez pracowników. A jako że tak zwyczajnie, po ludzku nie da się być cały czas skoncentrowanym tylko i wyłącznie na pracy, w obiektach konferencyjnych niezbędne jest też stworzenie gościom okazji do zabawy, rozerwania się - i to nie tylko za sprawą wyskokowych napojów w barze późnym wieczorem.

3. Ośrodki SPA & Wellness - to nie tyle chwilowa moda na zdrowy i wysoce komfortowy wypoczynek (dodajmy też od razu, że plasujący się na tych najwyższych półkach cenowych),co bardziej już cały styl życia, na który decyduje się coraz więcej ludzi. W skrócie i wielkim uproszczeniu: różnorakie zabiegi SPA przynoszą tak dobre i szybkie - nawet jeśli cokolwiek przejściowe - efekty, że sporo osób decyduje się całkowicie zmienić codzienne nawyki, aby przez cały czas czuć się tak “Wellness”. Zresztą w niektórych SPA można nie tylko oddać się w ręce specjalistów od masażu, urody i innych przyjemności, ale poza noclegami skorzystać też z konkretnych porad trenerów osobistych, kosmetologów, dietetyków, fryzjerów i fachowców z kilku innych, lifestyle’owych dziedzin.

4. Ośrodki rehabilitacyjne - o ile opisane wyżej koncentruje się na zdrowiu poprzez dbanie o organizm i zapobieganie różnym przypadłościom i wypadkom, tak tutaj mowa bardziej o zabiegach pomagających wrócić do formy po wszelkich urazach czy chorobach. Być może niektórym ośrodek rehabilitacyjny kojarzy się wyłącznie z ofertą adekwatną dla osób w wieku senioralno-emerytalnym, ale to błędne myślenie. Bez systematycznego leczenia drobnych nawet dolegliwości kiedy organizm jest jeszcze silny, na starość będzie zwyczajnie za późno i zajęcia rehabilitacyjne co najwyżej zmniejszą trochę ból po dawnych kontuzjach. Sen i wygodny nocleg nie załatwią wszystkiego. Rzecz jasna obiekty rehabilitacyjne dysponują bogatym zapleczem rozmaitych urządzeń oraz sztabami wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

5. Pokoje - niezwykle szerokie i pojemne pojęcie. Pokój może być tani i drogi, skromny i z bogatym wyposażeniem, hotelowy i na kwaterze w prywatnym domu, mały i duży, jedno- i wieloosobowy, rodzinny i dla dzieci… takich “przeciwieństw” moglibyśmy przytoczyć jeszcze całe mnóstwo. Przy kwestii pokoi najważniejsze wydaje się być to, że zawsze stanowią część większej całości. Innymi słowy: jeśli ktoś lubi spotykać się z nowymi ludźmi i nie ma nic przeciwko trochę przypadkowemu, ale i nieuchronnemu nawiązywaniu nowych znajomości, niech szuka pokoju w takim obiekcie noclegowym, który zapewni dużą liczbę tymczasowych sąsiadów.

Dodano: 2017-08-29 09:41:00

Komentarze (3)
Anonim
29.08.2017 11:31

To SPA tak opisane jak wyżej brzmi aż zbyt pięknie żeby, mogło być prawdziwe. Zwłaszcza przy dzisiejszych "standardach" marketingowo-promocyjnych w hotelarstwie, gdzie wystarczy jednoosobowe jacuzzi i sauna, żeby obiekt zaczął wciskać magiczną frazę SPA & Wellness wszędzie, gdzie tylko się da. A potem przyjeżdża styrany człowiek na wczasy, licząc na porządny relaks na poziomie, a tu na dzień dobry taki zonk!

Anonim
25.10.2017 13:48

Przeglądając poszczególne oferty można trafić niezłe okazje np. gdy apartament lub pokój w ośrodku SPA akurat będzie tańszy niż pokój o zwykłym standardzie, ale to raczej już po sezonie turystycznym.

Anonim
30.08.2019 14:04

Wystarczy zrobić dobry research przed zaklepaniem noclegów. Hotele ze SPA w Polsce owszem, są często ubogie, ale wystarczy poczytać opinie.

Dodaj komentarz