Wakacje nad morzem we dwoje

Trudno o bardziej ekscytującą perspektywę niż wakacyjny wyjazd nad morze z ukochaną osobą u boku. I wcale nie potrzeba do tego Karaibów, Azorów, Balearów, Lazurowego Wybrzeża czy Wysp Kanaryjskich. Swojski Bałtyk sprawdzi się równie dobrze - kiedy najbardziej liczy się towarzystwo, zakochane pary nie mają jakichś specjalnych wymagań. Żadnych rodziców/teściów, żadnych dzieci, żadnych natarczywych znajomych - tylko dwoje ludzi i cudowny wprost relaks.

Wprawdzie w wakacje nad morze często zjeżdżają niewiarygodne wręcz tłumy wczasowiczów, to dla zakochanych naprawdę żaden problem. Nikt nie każe przesiadywać na oblężonym kąpielisku i kluczyć pomiędzy parawanami, kiedy wystarczy przejść się kawałek i rozłożyć się na dzikiej, przyjemnie odludnej plaży. Co prawda niestrzeżonej, ale dorośli ludzie powinni dokładnie wiedzieć, na jakie szaleństwa w wodzie (i nie tylko tam) mogą sobie pozwolić, zachowując choć ten minimalny poziom bezpieczeństwa (oraz przyzwoitości). O takie “miłosne manewry” najłatwiej w tych fragmentach wybrzeża, gdzie kolejne miejscowości znajdują się w pewnej odległości od siebie.

Nie da się ukryć, że zakochani spędzający wczasy nad morzem zdecydowanie największą ilość czasu będą przebywać właśnie na plaży i najbliższych okolicach. Opalanie się, przytulanie czy pluskanie się na bałtyckich falach to tylko parę spośród szerokiej palety kuszących propozycji na relaks we dwoje. Dla romantycznych dusz w wakacje zawsze znajdzie się coś interesującego, z klasycznym rejsem statkiem wycieczkowym oraz zbieraniem muszelek i bursztynów na czele. Jako idealnym uzupełnieniem wieczornych spacerów wzdłuż brzegu i oglądania przepięknych zachodów słońca, kiedy czerwona kula niknie w mrocznej toni. A zarzucając poetyckie zapędy, trzeba w tym miejscu przypomnieć zakochanym o pewnej ludowej mądrości. Otóż jeśli pierwszym podarkiem chłopaka dla dziewczyny będzie coś bursztynowego, para niechybnie wyląduje przed ołtarzem. Do indywidualnego rozważenia należy pozostawić ocenę, czy bardziej zachęta do składania mocnych deklaracji, czy raczej przestroga przed pochopnym postępowaniem.

A nawet gdyby pogoda wyjątkowo nie dopisywała, zakochani wcale nie muszą spisywać całych wakacji na straty. W trakcie sezonu letniego nad morzem zawsze można liczyć na całą masę najróżniejszych atrakcji - nawet w przypadku malutkich miejscowości, w których ma się wrażenie jakby czas zatrzymał się jeszcze w XX wieku. Najprostszy przykład: quasi-namiotowe dyskoteki na plaży, gdzie tak na dobrą sprawę zabawa trwa na okrągło. Bez specjalnego oglądania się na zegarek, artystyczną wartość puszczanej z głośników muzyki czy jakość trunków w stosunku do ich ceny. Do tego tymczasowe wesołe miasteczka, strzelnice paintballowe albo takie miejsca jak Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie bądź Sea Park Sarbsk, w których można przeżyć niepowtarzalną przygodę… We dwoje z pewnością będą jeszcze bardziej intrygujące.

Dodano: 2017-10-25 15:39:00

Komentarze (2)
MaThek
26.10.2017 08:16

Kwestią bezdyskusyjną jest fakt, że ukochana osoba to najcenniejszy skarb w życiu. A jak należy postępować ze skarbami nad morzem, najlepiej pokazują stereotypowi piraci: znaleźć ustronne miejsce, wsadzić do ciężkiej skrzyni i zakopać głęboko pod ziemią. Tak, żeby nikt, absolutnie nikt nie miał szansy jej/jego znaleźć ;-)

Anonim
28.05.2019 09:59

Mam zaplanowany urlop nad morzem wraz z mężem. Zbliża się rocznica ślubu i właśnie w tym terminie mamy zarezerwowany pobyt. Nie mogę się doczekać.

Dodaj komentarz