Wycieczki do Japonii – atrakcje, których nie możesz przegapić

  • Wakacje
  • Blog
  • Wycieczki do Japonii – atrakcje, których nie możesz przegapić
Japonia to kierunek, o którym marzy wiele osób. Kraj Kwitnącej Wiśni może pochwalić się niesamowitą, tradycyjną architekturą, ciekawą kulturą, pysznym jedzeniem oraz sakurami, które cieszą zwłaszcza wiosną. Jakich atrakcji nie można pominąć w trakcie pobytu w Japonii?

Hiroszima – miasto o smutnej historii

Ciekawym, choć trochę nieoczywistym, punktem na mapie Japonii jest Hiroszima. Znajduje się tam budynek, który przetrwał atomowe bombardowania przez amerykańskie wojska. To Kopuła Bomby Atomowej zlokalizowana w samym centrum, która obecnie pełni funkcję pomnika i upamiętnienia wydarzeń sprzed lat.

W okolicach Hiroszimy znajduje się również słynna pływająca brama Torii. To czerwona konstrukcja umieszczona w wodzie, regularnie zalewana przez przypływ. Zlokalizowano ją na terenie świątyni Itsukushima-jinja.

Japońskie onseny – gorące kąpiele

Na terenie całej Japonii można znaleźć onseny, czyli specjalne kąpieliska. To naturalne gorące źródła, których obecność wynika z umiejscowienia kraju na styku płyt tektonicznych. W Japonii występuje aż 2,5 tysiąca takich punktów – wiele z nich cechuje się malowniczym położeniem z widokiem na góry i naturę. Wejście do onsenów może być jednak problematyczne dla osób, które mają duże, widoczne tatuaże.

Góra Fuji, czyli symbol całej Japonii

Góra Fuji to prawdziwy symbol Japonii. Jej wizerunek zobaczyć można nawet na wizie wklejanej do paszportów zagranicznych turystów – Ty również ją otrzymasz! Prezentuje się ona niesamowicie zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca. Góra Fuji to idealne miejsce do górskich wędrówek. Nie wszyscy wiedzą, że nie jest to zwykłe wzniesienie, lecz aktywny stratowulkan znajdujący się na wyspie Honsiu – około 100 km od Tokio. Górę można więc bez problemu zobaczyć nawet ze stolicy, zwłaszcza w bezchmurne dni.

Pałac cesarski w Tokio

Stolicą Japonii jest Tokio i to właśnie tam znajdują się atrakcje przyciągające turystów z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje Pałac Cesarski, otoczony pięknym ogrodem. Do dziś stanowi on rezydencję cesarza. Większość terenu jest niedostępna dla zwiedzających, jednak część z wolnym wstępem potrafi zrobić ogromne wrażenie.

Osaka – zamek i wieża widokowa

Osaka niegdyś była stolicą Japonii. Obecnie łączy w sobie tradycyjne zabudowania z nowoczesnymi wieżowcami w samym centrum. Flagowym zabytkiem tego miasta jest Zamek Osaka, czyli tradycyjny budynek z pięknym, zielonym dachem i złotymi ozdobnikami. Obiekt ten został odbudowany po licznych bombardowaniach z czasu II wojny światowej.

Inną atrakcją jest Tsutenkaku, czyli charakterystyczna wieża widokowa w dzielnicy New World. Otaczają ją niewielkie budynki z kolorowymi szyldami charakterystycznymi dla azjatyckich państw.

Nara, czyli ośrodek japońskiej cywilizacji

Nara to miasto, które powstało już około 700 roku n.e. Niegdyś, podobnie jak Osaka, było ono stolicą państwa. Do dziś zachowały się tam liczne zabytki i relikwie, zwłaszcza te związane z rozwojem japońskiego buddyzmu. Obecnie jedną z największych atrakcji Nary jest świątynia Todai-ji z wielkim posągiem Buddy. Tuż obok znajduje się natomiast Nara Park, po którym spacerują jelenie shika – symbol miasta. Cały ten teren jest doskonałą wizytówką japońskiej architektury, tradycji i religii.

W Narze można znaleźć też obiekt wpisany na Światowego Dziedzictwa UNESCO. To świątynia Horyu-ji zbudowana w 607 roku. W środku znaleźć można starożytne dzieła sztuki, a na zewnątrz – podziwiać japońską architekturę sprzed lat.

Kioto – miasto świątyń i sakury

W trakcie wycieczki do Japonii nie można zapomnieć też o Kioto. To kolejna dawna stolica, która uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju. Kierunek ten cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wiosną. W Kioto znajdują się bowiem liczne punkty, z których można podziwiać kwitnące wiśnie. Najważniejsze miejsca spotkań w tym celu to Maruyama Park i ścieżki biegnące wzdłuż rzeki Kamo.

W Kioto znajduje się również ponad 2000 świątyń. To m.in. Złoty Pawilon z pozłacanymi ścianami, który niegdyś był symbolem bogactwa i elegancki Japonii. W mieście zlokalizowano też jego srebrny odpowiednik, który zachwyca spokojem. Oba budynki umieszczono w niezwykle malowniczej okolicy, w otoczeniu roślinności, pagórków i zbiorników wodnych.

Czy warto jechać do Japonii z biurem podróży?

Po Kraju Kwitnącej Wiśni można podróżować samodzielnie, ale niektóre biura podróży, jak np. MisjaGo, oferują zorganizowane wyjazdy do Japonii. To dobry wybór dla osób, które nie chcą martwić się samodzielnym planowaniem atrakcji i przejazdów. W trakcie takich wycieczek można zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Japonii, a także nieoczywiste zakątki ukryte na trasie. To sposób na zwiedzenie tego kraju komfortowo, bez pośpiechu i dodatkowych przygotowań. Pracownicy biura zajmą się organizacją noclegów, przejazdów i pobytu w konkretnych atrakcjach, a przewodnicy oprowadzą Cię po świątyniach, opowiadając ich ciekawą historię. Wycieczki objazdowe po Japonii to dobry wybór dla tych, którzy wolą pozostawić formalności specjalistom.

Dodano: 2024-04-18 15:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz