
W Amfiteatrze w Rewalu, ulokowanym w centrum miejscowości, w sezonie, niemal codziennie dzieje się coś ciekawego. Od koncertów i przedstawień, poprzez wybory miss i programy dla dzieci, na występach kabaretowych kończąc. Występują tu znani w całej Polsce artyści estradowi. Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń są odbywające się tu co roku wybory Miss Bałtyku.

Park Wieloryba w Rewalu, to fantastyczna atrakcja dla dzieci. Na najmłodszych czeka tu ponad 100 stworów z głębin mórz i oceanów: olbrzymie wieloryby, rekiny, kałamarnice i przeróżne gatunki ryb. Wszystkie stworzenia to repliki, których można dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Czekają tu także przyjacielski pirat, wygadane papugi, dmuchany zamek i plac zabaw.

Basen kryty w Ośrodku Wypoczynkowym Jantar to ogólnodostępny zbiornik o wymiarach 14 x 6m. Tuż obok znajdują się także sauny sucha i parowa oraz jacuzzi. Ośrodek oferuje też bogaty pakiet zabiegów SPA, z których skorzystać można przy okazji pobytu na basenie. To dobry sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu na urlopie podczas niepogody poza sezonem.

Ogólnodostępny basen kryty, w kompleksie Wypoczynkowym "Polonia" w Rewalu otwarty jest cały rok i korzystać mogą z niego i dorośli i dzieci, dla których przygotowano płytki brodzik. Wymiary basenu to 14x6m. Do dyspozycji gości pozostają też jacuzzi, sauna, bicze wodne. Wizyta tu to dobry sposób na relaks i spędzenie wolnego czasu w niepogodę, zamiast plażowania.

Pomnik Rybaka to kolejny symbol Rewala, przy którym fotografuje się chętnie wielu przyjezdnych. Ta odlana z brązu rzeźba nawiązuje do rybackich tradycji Wybrzeża Rewalskiego, które od wieków kontynuowane są przez wielu mieszkańców po dziś dzień. Pomnik ten to także miejsce, w którym tutejsi mieszkańcy oddają hołd tym, którzy nieszczęśliwie nie powrócili z morza.

Przystań rybacka w Rewalu to urokliwe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Korzysta z niej kilkanaście kutrów należących do tutejszych rybaków. Łodzie ustawione są na plaży i tworzą fantastyczne tło do wakacyjnych fotografii. Rano można zaś kupić u rybaków świeżo złowione ryby. Funkcjonują tu też połowy turystyczne, dla chętnych do poznania zawodu rybaka.

Bajkowa Chata w Rewalu to magiczne miejsce. Tutaj, w jednym miejscu spotkać można w lesie Jasia i Małgosię, poznać groźną Królową Śniegu i przestraszyć się Czarownic czy Draculi. Można też zaznać złudzenia optycznego w pokoju Amesa. To idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi i nie tylko - każdy znajdzie tu coś interesującego, a zaskakujące widoki - gwarantowane!

RewalLove Museum to miejsce, gdzie marzenia się spełniają, a wyobraźnia zamienia się w słodkie i kolorowe doznania.

Dwa żeliwne, potężne posągi wielorybów, to symbole Rewala zdobiące jego centrum. Ważą 10 oraz 5 ton i noszą łacińskie imiona Ventus i Fluctus. W zasadzie, są to szkielety wielorybów, wykonane z odpornej na pogodę, wzmacnianej stali. Tuż obok znajdują się też podświetlana w nocy fontanna i platforma widokowa. To miejsce uwielbiane przez rodziny z dziećmi.

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża w Rewalu, to miejsce dla którego nadciągają tu co roku tysiące turystów. Do dyspozycji wczasowiczów pozostaje kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej i strzeżone przez wykwalifikowaną ekipę ratowniczą. Podczas wakacji ustawione są tu także zjeżdżalnie, dmuchane budowle dla dzieci i wypożyczalnia skuterów wodnych.

Rowerowy "Wschodni Szlak Łącznikowy" oznaczony kolorem czarnym i mierzący 4,2 km długości, przebiega przez miejscowości Rewal i Niechorze i rozpoczyna swój bieg w Rewalu, przy skrzyżowaniu ulic Władysława Łokietka i Matejki. Prowadzi on w kierunku Niechorza i Latarni Morskiej. Szlak kończy się w centrum Niechorza, przy zabytkowej stacji dworzec kolejki wąskotorowej.

Szlak rowerowy Rewalska Kraina Słońca oznaczony jest kolorem żółtym i liczy sobie ok. 10 kilometrów. Rozpoczyna się przy wejściu do hali sportowej w Rewalu i mija po drodze m.in. Aleję Róż i Zakochanych, taras widokowy, pomnik rybaka, przystań rybacką oraz dworce wąskotorówki w Trzęsaczu, Rewalu i Śliwinie. Trasa kończy się w miejscu jej rozpoczęcia, przy hali.

Dworzec w Śliwinie to nowo wybudowany obiekt, o ciekawej, nowoczesnej bryle, wzniesiony przy okazji modernizacji Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, która zakończyła się w 2013 roku. Dawniej, była tu zwykła, betonowa wiata. Część budynku dworca przeznaczona jest na wynajem. Przez Dworzec w Śliwinie, wąskotorówka przejeżdża codziennie kilkanaście razy.

Dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu to zabytkowy obiekt oddany do użytku w 1896. W ostatnich latach, przy okazji kompleksowej rewitalizacji i modernizacji torów oraz taboru wąskotorówki, odnowiono budynek stacji i przyległą mu infrastrukturę kolejową. Dworzec posiada 2 perony. Warto przyjrzeć mu się z bliska, w oczekiwaniu na nadjeżdżającą kolejkę.

Gmina Rewal oferuje niesamowitą oraz ciekawą atrakcję, która jest jednocześnie uzupełnieniem oferty przewozowej. Jest to ciuchcia stylizowana na "Retro", uroczy pojazd z dwoma wagonami, k...

Nadmorska Kolej Wąskotorowa to wyjątkowa atrakcja. To odrestaurowana i unowocześniona linia kolejowa, kursująca na 2 trasach, między Gryficami i Pogorzelicą. Łączna długość linii to 39,5 km. W gminie Rewal, trasa kolejki przecina Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelicę. Składy ciągnie lokomotywa spalinowa Lxd2, wagon motorowy MBX lub zabytkowy parowóz Px-48.

Kolejny ogólnodostępny, kryty basen to ten w Domu Wypoczynkowym Posejdon. Jest to basen o wymiarach 14x8 m i głębokości 1,35 m. Woda jest tutaj podgrzewana, a zbiornik wyposażono także w bicze wodne. To alternatywa dla kąpieli w morzu, pozwalająca na spędzenie kilku godzin w relaksującym klimacie i ciepłej wodzie, szczególnie podczas niesprzyjającej pogody.

Stadnina „Koński kierat” w Rewalu to miejsce gdzie można nauczyć się jazdy konnej, podszkolić już posiadane umiejętności lub w przypadku sporego doświadczenia - po prostu skusić się na jazdę rekreacyjną po rewalskich okolicach. Jest tu również ujeżdżalnia i tor do skoków. Dzieci od 6 roku życia liczyć mogą natomiast na jazdę na kucyku, prowadzanym na lonży.

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela był niegdyś małą kapliczką i szopą rybacką. Wzniesiono go w 1978 r. Obrysem, owalem muru i konstrukcją dachową obrazuje serce. W środku jest wiele ozdób wykonanych techniką metaloplastyki. Ważną ozdobą jest główna część tryptyku z kościoła Św. Mikołaja w Trzęsaczu. Kościół powstał wyłącznie z ofiar parafian i wczasowiczów.

Imponująca prywatna kolekcja, udostępniona szerszej publiczności na piętrze dworca wąskotorówki. Po dwóch dużych, pełnych detali makietach śmigają modele najróżniejszych pociągów z całego świata - tak zabytkowych, jak i współczesnych. Wystawa Miniatur Kolejowych posiada także całkiem bogaty kącik zabaw oraz obszerną literaturę kolejarsko-modelarską.

W skład doskonale przygotowanego kompleksu sportowego w Rewalu wchodzą boisko do piłki nożnej z trawą syntetyczną, bieżnia lekkoatletyczna tartanowa, skocznie do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, rozbieg do skoku wzwyż, korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, skatepark, hala widowiskowo-sportowa i wielofunkcyjne boisko w Śliwinie.

W Rewalu znajdują się 3, ogólnodostępne korty tenisowe. Boiska te są sztucznie doświetlane i pokryte profesjonalną. syntetyczną nawierzchnią Wimbledon 20. Umożliwia to grę także po zmroku, w komfortowych warunkach. Korzystać z kortów bez problemu mogą zarówno amatorzy jak i zorganizowane obozy tenisowe. Na miejscu można wypożyczyć rakiety i piłeczki tenisowe.

Rewalski skatepark to miejsce idealne dla wielbicieli rolek, deskorolek czy bmx'ów. Profesjonalnie wyposażony w wiele przeszkód, pozostaje bezpłatnie do dyspozycji wszystkich chętnych, którzy posiadają własny sprzęt. Urządzenia z jakich można tu korzystać to: mini rampa z bankiem, quarter pipe, funbox z grindboxem, podjazdy i poręcz.

Wielka pasja i hobby, a także wielka satysfakcja i radość. To hasła przewodnie organizatorów wystawy oryginalnych budowli z klocków LEGO, którą będzie można oglądać w Rewalu od 26 czerwca do 21 Sie...

Platforma widokowa to znane i lubiane miejsce w Rewalu. To nowoczesna, betonowa konstrukcja o wymiarach 19,5x15 m, sięgająca 12,5 m n.p.m. To miejsce uwielbiane przez zakochanych, którzy zawieszają tu kłódki symbolizujące ich uczucie. To również doskonałe miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca. Tuż obok platformy znajdują się słynne posągi wielorybów.

Park linowy Gibon w Rewalu to świetny sposób na aktywne i rodzinne spędzenie czasu na urlopie. Dostępnych jest tu 9, zróżnicowanych pod względem trudności tras, ze 130 przeszkodami do pokonania. Nie zabrakło także dwóch tras szkoleniowych, boiska do gry w bule i siłowni na świeżym powietrzu. Park otwarty jest w lipcu i sierpniu oraz w wybrane weekendy września.

Aleja Róż i Zakochanych to niezwykle urokliwe miejsce, zlokalizowane na samym klifie. To wspaniała atrakcja dla zakochanych i nie tylko. Wzdłuż alejek rosną piękne krzewy i niemal 150 gatunków róż. Nie brakuje też tablic z miłosnymi wyznaniami w językach obcych i objaśnieniem znaczeń kwiatów. Uroku całości dodają rzeźby Romea i Julii i Małego Księcia i Róży.

Wzdłuż wysokiego, rewalskiego klifu rozciąga się długi taras widokowy. Ta chętnie odwiedzana przez turystów promenada spacerowa, najlepiej sprawdza się jako punkt obserwacyjny na morze lub do podziwiania malowniczych, nadmorskich zachodów i wschodów słońca. Taras w Rewalu jest też fantastycznym miejscem do sfotografowania niesamowitych ujęć Bałtyku.